Jak pomalować drzwi na biały nowoczesny wygląd?

Drzwi wewnętrzne, które widziały lepsze czasy lub mają naprawdę nieatrakcyjną powłokę lakierniczą, łatwo odświeżą świeżą warstwą białej farby. Bez względu na wielkość drzwi lub ich lokalizację w domu, białe wykończenie jest wystarczająco czyste, aby pasować do współczesnego wystroju i tworzy wrażenie ekspansywności, nawet w ciasnym pomieszczeniu.

Loft przemysłowy

Drzwi do stodoły lub uratowane drzwi przemysłowe dodają detalu i charakteru loftowi lub wolnej przestrzeni na otwartym planie. Zawieś go na drążku w poprzek otworu prowadzącego do pokoju, aby przesunął się, aby zapewnić prywatność, gdy nadejdzie czas, aby zamknąć drzwi. Pomaluj drewniane drzwi do stodoły na czystą kredową biel, aby pasowały do ​​ścian. Metalowe drzwi przemysłowe mogą wymagać natryśnięcia warstwy metalu lub lakieru samochodowego – dwie warstwy, jeśli biel pokrywa ciemne wykończenie. Zamontuj szynę i rolki w wykończeniu z brązu przetartego olejem lub kutego żelaza, aby podkreślić nietypowy mechanizm zamykania i zapewnić ostry kontrast z nieprzerwaną bielą.

Znikające drzwi

Minimalistyczne drzwi wewnętrzne są tak proste, że po zamknięciu znikają w otaczających ścianach. Współpracuj z architektem lub renowatorem, aby usunąć ościeżnicę – belkę biegnącą przez górny otwór drzwi, łączącą pionowe ościeżnice. Zdjąć lub pominąć ościeżnice drzwiowe, aby drzwi przylegały bezpośrednio do ściany i zamykały się starannie, bez szczelin u góry lub u dołu. Zastąp każdy tradycyjny sprzęt dyskretnymi zawiasami i prostym metalowym prętem jako klamką. Pokryj drzwi i ściany w łączonych pokojach śnieżnobiałą farbą. Brak ramy pozwala oku swobodnie podróżować po pokoju i nadaje drzwiom elegancki, nowoczesny wygląd. Ten styl jest szczególnie skuteczny w pokoju z wysokim sufitem i wysokimi drzwiami.

Drzwi szafy

Nic nie unowocześnia kuchni szybciej niż białe szafki, im prostsze, tym lepiej. Instalując lub wymieniając szafki, wybierz błyszczące białe akrylowe ramy i drzwi z litej powierzchni, aby pasowały do blatów. Jeśli nowe szafki nie wchodzą w grę, rozważ wymianę starych ciemnych blatów na wapień lub biały marmur i pomaluj górne i dolne szafki kuchenne białą emalią o wysokim połysku. Zamień okucia do drzwi szafy na okrągłe białe gałki lub białe drążki. Pewter half-moon pulls są na tyle nowoczesne, że mogą współpracować z urządzeniami ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Prawdziwy modernista utrzyma ściany, sufity i oprawy oświetleniowe tak białe, jak nieprzerwany ciąg białych drzwi szafy. Białe szafki uzupełniają podłogi z bielonego drewna, łupka lub czarno-białą szachownicę z linoleum.

Kamuflaż kosmetyczny

Modernizacja starego domu przy ograniczonym budżecie może oznaczać rezygnację z nowych niestandardowych drzwi wewnętrznych, aby pasowały do ​​niejednolitych otworów w pokoju. Nadal możesz zrealizować swoje marzenie o nowoczesnym wnętrzu dzięki poręcznej puszce białej farby jako podstawie nowoczesnej metamorfozy. Pomaluj te stare boazeryjne drzwi na tę samą biel, co twoje poważnie edytowane i uporządkowane pokoje. Jeśli w domu są dzieci – lub niechlujni dorośli – zdecyduj się na wycieranie skorupki jajka, aby zminimalizować połysk. W przeciwnym razie poeksperymentuj z tym samym matowym wykończeniem co ściany i wybierz oślepiającą biel, aby wnieść do pomieszczenia jak najwięcej światła. Zastąp klamki czarnymi klamkami w stylu baru hotelowego – będą widoczne, ale surowe, a nie wybredne czy vintage i pomogą odwrócić uwagę od wszelkich szczegółów na samych drzwiach.